تبلیغات
ادبی - توصیف یک روز
ادبی
توصیف یک روز [عمومی , ]پنج شنبه 2/12/86

استانداری مازندران - ساری

قراره که جلسه ای راس ساعت 8:30 دقیقه تشکیل بشه . بنده هم به علت اینکه شب قبل دیروقت خوابیدم و صبح هم آفتاب نزده از خواب بلند شدم ، کورمال کورمال خودم رو به جلسه رسوندم .

ساعت از 8:30 گذشته اما هنوز از تشکیل جلسه خبری نیست . فرماندران و بخشداران و مدیران دولتی توی سالن تجمع کردند و قراره که معاون وزیر کشور هم در جلسه حضور داشته باشه . مدیران چنان بی خیال نشسته اند که انگار عمرا ارباب رجوعی منتظر تشریف فرمایی آقایون برای یک امضای ناقابل باشه . بی خیال وقت ، هر چی اضافه داریم وقت . کی گفته وقت طلاست ؟ بعضی ها چه حرفا می زنن ، آدم از تعجب شاخ در میاره . گمون نکنم این مدیرها کاری داشته باشن حالا ارباب رجوع یه چند ساعت بیشتر منتظر بمونه چه اشکالی داره ؟

این مدیران  از همون مدیرانی هستند که بوسه بر دست کارگر می زنن ، کارگری که از 7 صبح تا 7 غروب سخت مشغول کاره و اصلا به فکر دودره کردن نیست ، پاداش و اضافه حقوق آنچنانی هم نداره ، مدیرانی که ادعا دارن که هر چه دارن از کارگرجماعته و خود را کارگر و خدمتگزار ملت معرفی می کنن در حالی که کارگر ماهی 138 هزار تومن حقوق می گیره (البته اگر استخدام باشه ، از روزگار کارگر روز مزد و فصلی مطمئنا مطلع هستید ) تازه اگر حقوق رو سر ماه بدن و شاهد تجمع کارگر جماعت جلوی اماکن دولتی برای اعتراض به نگرفتن حقوق خود نباشیم و آقایون مدعی کارگر بودن ماهی ( خدا میدونه ) ... . حالا چه فرقی می کنه از کدوم نوع کارگر باشی یا یه لقمه نون و ماست می خوری یا یه لقمه نون و خاویار . کاش می دونستم خاویار چه رنگیه یا چه طعمی داره یا مثلا بسته بندیش چطوریه یا کجا تولید می شه و به کجا می ره . مثل کارگری که در کارخانه قالی بافی کار می کنه و فرش های رنگارنگ رو می بینه اما آرزوی خریدن محصولی که خودش تولید می کنه ، توی دلش می مونه . جلسه همچنان تشکیل نشده ، 45 دقیقه از موعد مقرر گذشته و ما هنوز اندر خم این سالن بدون خم نشسته ایم و ... . مدیران و فرمانداران و بخشدارانی که برای همدیگه لبخند می زنن ( حال یا خصمانه یا دوستانه )و دغدغه محل کار و ارباب رجوع رو که دلشون رو به درد آورده ( شاید درد برای گشنگیه ) دارند . بالاخره بعد از تاخیر یک ساعته جلسه تشکیل شد . با شنیدن صدای قاری یا اون حکایت افتادم که : شخصی با صدای گوش خراش در حال خواندن قرآن بود ، فردی ازش می پرسه برای چه قرآن می خوانی ؟ گفت : برای خدا و آن مرد گفت به خاطر خدا مخوان .

از جناب معاون وزیر هم خبری نیست . احتمالا پرواز تاخیر داشته یا اینکه هواپیمای حامل ایشان بمنزین نداشته یا کارت سوختش رو خونه جا گذاشته و جناب معاون وزیر نخواستن با استفاده از روابط ، زود تر به جلسه برسن ، شایدم هواپیما روشن نشده و عده ای مشغول هل دادن هواپیما هستن تا روشن بشه و جناب معاون وزیر تشریف فرما بشن .

وقتی وارد سالن شدم پارچه ای رو دیدم که بالای سرجایگاه رییس زده و مقدم مدعیون رو گرامی داشته بودن ، قبل از شروع جلسه یه حاجی برادری اومد و پارچه رو برداشت ، گویا مدعیون بالای سر رییس ( استاندار)سنگینی می کردن ، حاجی برادر که داشت پارچه را بر می داشت فکر کردیم قراره از مسئله مهمی پرده برداری بشه ولی ما غلط کردیم و اشتباه پنداشتیم . دیگه هم مقدم مارا گرامی نداشتن تقصیر بنده های خدا هم نبود آخه سالن دیگه جایی برای نصب لوح مکتوب گرامیداشت مقدم مدعیون نداشت و گرنه برادران مسئول حتما می دونن که این کار آبروریزی بود . در جلسه صحبت از دولت الکترونیک شد و حتی انتخابات اینترنتی . همین که این حرف ها رو شنیدم یادم افتاد هر دفعه ( عزیزان طلبکار منظورم از هر دفعه سالی یک بار است و نه بیشتر ، فکر نکنین آهی در بساط دارم ) که برای برداشت پول به باجه های عابر بانک مراجعه می کنم چه مکافاتی که

نمی کشم . حالا بانک رو بی خیال ، با توجه به سرعت اینترنت ایران و مشکلات عدیده ای که طی چند هفته قبل دچارآن بودیم ( قطعی و اشکال شدید در اینترنت ایران ) بنده حقیر که نه سر پیازم نه ته سیر بعید میدونم که انتخابات رایانه ای با موفقیت برگزار بشه ( البته از لحاظ سیستماتیک و نه چیز دیگه ، زبانم لال یه وقت فکر دیگه ای نکنین ) .خیلی نیست جلسه شروع شده که اعلام کردن که قراره پذیرایی انجام بشه ، آقایون مسئول با شنیدن این جمله با سرعت نور صندلی های مسوولیت را خالی کردند تا از غافله عقب نمونن ، اما ظاهرا اشتباه متوجه شده بودن و پذیرایی در همون سالن انجام می شد و البته مسوولین با همون سرعتی که برخواسته بودن به به جایشان برگشتند . یه وقت فکر نکنین که مسوولین ما فقط در موارد پذیرایی تند و تیز هستن ، بلکه در کلیه امور مملکتی و خدمت رسانی و خدمت گذاری جزء رکورد دارها هستند .مدیرهای کارآمد ما که این همه فعال و خدمتگذار هستن کاش در انجام فقط یک کار کمی دقت به خرج می دانن تا به معنی کامل مدیر باشن . کاش می دونستن توی جلسه باید موبایل ها رو خاموش کرد یا حداقل روی ویبره گذاشت تا توی جلسه به این مهمی هر ثانیه شاهد شنیدن زنگ های غیر مجاز گوشی های مسوولین محترم نباشیم .

ساعت از 10:30 گذشته و اینجاست که بالاخره موسی پور معاون وزیر کشور قدم رنجه می فرمایند و لطفی به این بنده می کنند. با اومدن موسی پور نصفی از مدیران از جا بلند می شوند و نیمی دیگر خم به ابرو نمی آورند که معاون وزیر کشور از راه اومدن .

نظم و هماهنگی جلسه از یک طرف و البته تپق های مجری از طرف دیگر گرمی خاصی به جلسه داده بود . از همه حرف های موسی پور که بگذریم ، می رسیم به یک جمله زیبا . ایشون فرمودن : نبینم در روز انتخابات بی نظمی در شعبه های اخذ رای باشه . و مثلا ساعت از 8 گذشته باشه و رییس ستادی سلانه سلانه ، اندک اندک با جمع مستان برسه و کارها عقب مونده باشه .

معمولا توبه فرمایان خود توبه کمتر می کنند .

نمی دونم موسی پور که قرار بود ساعت 8:30 در جلسه حاضر باشه چرا ساعت 10:30 اومد . در ضمن چون ندیدم از کجا اومد ، نفهمیدم سلانه سلانه اومد یا زبونم لال ، روم به دیوار با جمع مستان .

آخرشم نفهمیدم که رفته بودم جلسه گزارش بنویسم یا فکاهی .نوشته شده توسط شبنم فلاحی در  پنجشنبه 29 فروردین 1387 و ساعت 09:04 ق.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -

() نظر
       
وبلاگ من
  وبلاگ من
  ایمیل من
    

[yahoo]
بایگانی

 نویسندگان

شبنم فلاحی (218)
کاف - آشنا (0)


موضوعات

عمومی (151)


 آرشیو

آبان 1390 (1)
شهریور 1390 (1)
آذر 1389 (1)
مهر 1389 (3)
شهریور 1389 (2)
اردیبهشت 1389 (4)
دی 1388 (1)
آذر 1388 (10)
آبان 1388 (1)
مهر 1388 (7)
شهریور 1388 (8)
مرداد 1388 (9)
تیر 1388 (10)
خرداد 1388 (4)
اردیبهشت 1388 (2)
فروردین 1388 (2)
بهمن 1387 (1)
آبان 1387 (4)
مهر 1387 (1)
شهریور 1387 (3)


صفحات

لینكستان

  وبلاگ حاج محمد

  وبلاگ خاطرات رونیک دانشجوی مجرد

  دنیای موبایل

  .•:*:•. دهکده معماری.•:*:•.

  انجمن بیماران سرطانی محك

  ارتباطات و خبر ( وبلاگ خانم مدیر)

  ๑۩۞۩l عکس های تاپ ๑۩۞۩๑

  تبلیغات وبلاگی

  پایگاه خبری بیا تو اس اس

  قدرتمند ترین سایت دانلود موزیک ایرانیان

  انجمن تخصصی

  جامع ترین بانک اطلاعاتی ایرانیان

  دل نوشته های من

  فروش سی دی های بدنسازی و کشتی کج

  پنجره ای رو به فردا

  اصول موفقیت

  ورود دروغگوها ممنوع

  وبلاگ خواهر مکرمه

  http://mtb-web.mihanblog.com/

  سایت اهداء عضو

  زیر ۱۸ سال ممنوع

  عطر یخ

  راهی برای دوستی

  غم قطره

  سلامت جوانان

لینكدونی
پیامک بخونید پول دربیارید ! (-)
کسب درآمد اینترنتی بدون اینکه حتی 1 ریال خرج کنی (-)
کسب درآمد اینترنتی بدون اینکه حتی 1 ریال خرج کنی (-)
خرید پستی نرم افزار های آموزشی (-)
.::* کسب درآمد عالی از اینترنت 100% تضمینی *::. (-)
شال طرح گل و بوته (-)
ملی مارکت (-)
لیزر پوینتر سبز (-)
كسب درآمد استثنایی برای مدیران سایتها و وبلاگها (-)
فروشگاه آنیل (-)
آرشیو لینكدونی
جستجو
جستجو در بلاگ


خبرنامه

آمار وبلاگ
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
افراد آنلاین : [Online]
ایحاد صفحه : -
قالب توسط :صابر كردستانچی